Skoki spadochronowe – przeciwwskazania
Dzisiaj skoki spadochronowe wybierane są przez wiele osób, które chcą dobrze się bawić – największym powodzeniem cieszą się skoki tandemowe, do których nie trzeba posiadać żadnego wcześniejszego przygotowania czy nawet zaświadczenia lekarskiego. To powoduje, że są one tak popularne.
Skakać mogą osoby młodsze i starsze – dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia za zgodą swoich opiekunów. Nawet niepełnosprawność nie jest w wielu przypadkach przeszkodą do realizacji marzeń. Są jednak pewne przeciwwskazania, o których trzeba pamiętać – w przypadku skoków spadochronowych, które nie wymagają badań lekarskich, odpowiedzialność spada na skoczka, który zaświadcza o swoim stanie zdrowia. Jakie są w związku z tym przeciwwskazania do skoków spadochronowych?
Główne przeciwwskazania do skoków
Skoki spadochronowe, zarówno w tandemie, jak i samodzielne, nie są możliwe dla osób, które:
- mają choroby i uszkodzenia kręgosłupa
- chorują na łamliwość kości
- mają niewydolność układu oddechowego
- mają niewydolność układu krwionośnego
- chorują na padaczkę
Wzrost i waga do skoków spadochronowych
Ze względu na ograniczenia sprzętowe ze spadochronem nie mogą skakać także osoby, które są zbyt niskie, a także mają za wysoką wagę. Tutaj ograniczenia zależne są od sprzętu posiadanego przez szkole spadochronową.
Minimalny wzrost wynosi od 120 centymetrów do 140 centymetrów, natomiast maksymalna waga to od 100 kilogramów lub 120 kilogramów wzwyż. Najlepiej pytać w szkole spadochronowej lub sprawdzić takie informacje na jej stronie internetowej.